Відкритий урок української мови. 5 клас. Конспект.
Відкритий урок української мови. 5 клас. Презентація
Робочий зошит для уроку української мови. 5 клас.
Уроки української мови 5 клас
Відкритий урок української мови. 5 клас. Презентація
Робочий зошит для уроку української мови. 5 клас.
Уроки української мови 5 клас
Тема: Пряма мова, її
види. Розділові знаки при ній.
Мета : актуалізувати
знання учнів з теми «Пряма мова», наголосити на важливості способів передачі
чужого мовлення; удосконалити вміння і навички розпізнавати речення з прямою та
непрямою мовою, правильно використовувати їх у мовленні, систематизувати знання
розстановки розділових знаків при прямій мові і діалозі; розвивати логічне
мислення, самостійність суджень, вміння узагальнювати; виховувати почуття
відповідальності за красу природи.
Тип уроку: повторення
та узагальнення вивченого.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
-
записати на дошці
варіанти відповідей.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-
чим відрізняються
речення, записані на дошці?
Маринка
сказала, що любить уроки малювання.
Маринка
сказала: «Я люблю уроки малювання.»
IV. Повідомлення теми
уроку.
V. Основний зміст роботи.
- Робота з підручником.
-
Прочитати та запам’ятати
теоретичний матеріал на стор. _________
-
Виконати вправу
______________
- Творчий диктант.
-
переробіть речення
на пряму мову, використовуючи двокрапку.
1.Юра
радісно вигукнув, що його мама найкраща.
2.Юля
сказала, що давно мріє побувати в театрі.
3.Сергій
сказав, що він довго шукав цю книжку.
-
переробіть речення, використовуючи тире.
- Творче конструювання.
-
З поданих слів і
розділових знаків складіть речення з прямою мовою.
1.Я сказав
другові: «Не чіпай цю квітку!» 2. «Природі необхідне наше піклування!», -
промовила Катерина. 3. «Не хочу бути ворогом для маленької квітки», - подумав
Павло. 4. Іринка крикнула: «Не смій ламати гілку!» 5. Ведуча повідомила:
«Кожного дня до Червоної книги потрапляють нові екземпляри.»
VI. Закріплення вивченого.
Бесіда.
-
що таке пряма мова?
-
які розділові знаки
ставляться при прямій мові? від чого це залежить?
-
для чого необхідна
пряма мова?
-
наведіть приклади
прямої мови.
VII. Оцінювання
результатів роботи учнів.
VIII. Підсумок уроку.
ІХ. Домашнє завдання.
Вивчити
________________
Вправа
_________________
Урок № 41
Тема. Діалог. Тире при діалозі.
Мета: створити умови для
поглиблення знань про діалог і розділові знаки при діалозі; формувати вміння
правильно конструювати і грамотно записувати діалог; сприяти розвитку
мовотворчості учнів, логічного мислення, зв’язного мовлення; підвищувати
культуру усної і писемної мови; впливати на виховання взаємної поваги,
толерантного ставлення до думки співрозмовника; працелюбності.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І.Організаційний
момент.
ІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
1. Слово вчителя.
Сьогодні ми поговоримо про те, як бути приємним
співрозмовником.
Адже протягом дня ви спілкуєтеся з багатьма людьми. З ким?
Це велике щастя – вслухатися у звучання чудових слів людської мови,
спілкуватися, ділитися з людьми своїми враженнями, радістю.
Хіба це не радість – ходити щедрою землею, вслухатися у поскрипування
снігу, шелест листя, шепіт трав! Хіба це не щастя – любити маму, разом з
друзями усміхатися сонечку і людям? І вміти про все це розказати? Але як?
2. Послухайте підслухану
розмову вранці.
-
Доброго ранку, синочку! Ти вже встав?
-
Встав, встав, А тобі що?
-
Як тобі спалося? Що снилося?
-
Ну чого причепилася з самого ранку?
-
Та я ж нічого, мій хороший! Іди ж , синочку снідати.
-
Дай спокій! Я ще маю час. Не спішу.
3. Бесіда з учнями.
-
Вам сподобалася розмова?
-
А чому?
-
Чи є у нашому класі такі, що впізнали б себе у цій
розмові?
-
А як ви зустрічаєте ранок?
-
Які слова використовуєте?
-
Які слова привітання знаєте?
-
Скільки людей бере участь у розмові?
-
Що таке діалог?
4. Покладання мети.
Діти ставлять перед собою завдання.
-
Що маємо вивчити?
-
Чого маємо навчитися на уроці?
-
Які правила спілкування ви знаєте?
ІІІ. Актуалізація опорних понять
1.Бесіда:
-
Що таке пряма мова?
-
На що вказують слова автора?
-
Чи є при діалозі слова автора?
-
А що таке діалог? Монолог? Репліка?
-
А як назвемо розмову багатьох осіб?
2. Складання і запис схем
розділових знаків при прямій мові і при діалозі.
IV. Основний
зміст роботи.
1.Робота з підручником .
Вправа ____________
2. Самостійне опрацювання теоретичного матеріалу.
Стор. ___________
3. Складання опорної схеми.
Розмова
двох осіб
Хлопчик запитує дідуся:
-
Що у світі найкрасивіше?
-
Найкрасивіше – це праця людська, - каже дідусь.
-
А що ж найпотворніше?
-
Те, що пускає працю на вітер, - продовжує старенький.
V.
Закріплення вивченого.
1. Робота з текстом.
·
Прочитати текст в особах. Визначити основну думку,
пояснити розділові знаки.
·
Дати відповіді на питання:
-
Якого Івана можна назвати героєм?
-
Чому?
-
Який подвиг він здійснив?
Були собі два Івани. Два
мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.
Ось перший Іван каже:
-
Вийду на високу гору, сяду на камінь.
-
Для чого? – питає другий Іван.
-
Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, -
відповідає перший Іван.
-
А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад,
викопаю криницю, допоможу будинки будувати.
Так він і зробив. А перший Іван
все чекав, коли його на подвиг покличуть.
VI.
Оцінювання навчальних
досягнень учнів.
VII.
Підсумок уроку.
VIII.
Домашнє завдання.
Вивчити __________
Вправа ___________
Немає коментарів:
Дописати коментар